معرفی دوره عالی DBA:

دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) یك سطح بالاتر از دوره MBA بوده و هدف آن آموزش و توانمندسازی مديرانی مستعد و شايسته در کشور جهت توسعه و گسترش فعالیت موفق سازمان ها در سطح ملی و بین المللی است. تمركز دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) بیشتر بر شیوه های کاربردی و علمی- عملیاتی مدیریت در حوزه های مختلف کسب و کار بوده و به طور کلی تمامی عمليات اصلي زنجيره ارزش شامل ایده، بازاریابی، تأمين منابع، طراحي، توليد، عرضه محصولات و خدمات، منابع انساني، فناوري اطلاعات، مالي، برنامه ريزي و ... را در بر می گیرد و مديريت فرآيندهاي يک کسب و کار را در سطح عالی سازمان شامل مي شود.
در دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) سعی شده با رويکردی عمل گرایانه (Pragmatist) از یک سو و فعالیت هایی پژوهش محور (Research Oriented) از سوی دیگر، يادگیری آموزش ها را بصورت اجرایی و کاربردی فراهم ساخت و از همه مهمتر با توجه به پرداختن به روش های نوین مدیریت و همچنین تلفیق آن با روش های بومی کشور از طریق برگزاری سمينارهای کاربردی، انجام کار گروهی، اجرای طرح های کاربردی و همچنین پژوهش های محوری، تا حد زيادي به افراد آموزش داد که چگونه در بازار رقابتي و حرفه ای، همواره بهترين باشند.     

✴️ضمنا این مرکز توانمندی خود را جهت برگزاری دوره های DBA به صورت اختصاصی برای سازمان ها و ارگان ها اعلام می دارد.       

         

ضرورت و اهمیت سپری کردن دوره DBA:

پيچيدگي و چالشي شدن فعاليت و رقابت سازمان ها در شرايط كنوني، امکان پيوستن كشورمان به WTO و جهاني شدن بازارهاي داخلي و افزايش رقابت پذيري، به تهديدي جدي براي بسياري از كسب و كارها و فرصتي فوق العاده براي مديران آينده نگر تبدیل شده است که در این میان تجربه افراد، دارایی های مالی و تخصص فنی به تنهایی نمی تواند گره گشای چالش های پیش رو و استفاده بهینه از فرصت ها باشد. براي كسب موفقيت در چنين شرايطي، بهره مندي شركت ها و سازمان ها از حضور مدیرانی موفق، مدبر و کارآفرین در سطوح ارشد سازمانی که از دانش تخصصي و نگرشی پیچیده و فوق العاده برخوردارند می تواند راه حلی عمیق و تأثیرگذار باشد. با افزایش توان علمی مدیران مي توان بهره وری را افزایش داد و از ظرفيت ها و امکانات موجود، به بهترین نحو ممکن استفاده نمود و با آینده نگری ظرفیتهای بيشتري را نیز بوجود آورد. بهبود مدیریت مستلزم آگاهی و تسلط مدیران به دانش روز است بنابراین به نظر مي رسد دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) با توجه به برنامه ريزي آموزشي و روش های تدريس پيش رو می تواند به اين نياز جامعه پاسخ دهد. در واقع دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) دانش پذير را براي اداره و راهبری مؤثر و کارآمد سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش های تولید، بازاريابي و فروش، اطلاعات، مالی و همچنين براي ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان آماده و محیا می کند. مشهود است كه فارغ التحصيلان دوره های مدیریتی علی الخصوص دوره های عالی DBA در سال های اخیر، بالاترين میزان جذب را در سازمان ها داشته و مؤثر ترین عامل برای کسب موفقیت آنها در فضای پر چالش کسب و کار به شمار می روند. از آنجا که شرکت کنندگان در دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) لازم است که سابقه اجرايي مناسبی داشته و در طول مدت تحصيل نيز با دنياي واقعي كسب و كار تعامل داشته باشند، می توانند پس از فارغ التحصيلی ضمن ارتقای توان علمی و تجربی خود، به راحتي آماده تصدی مشاغل تخصصی و اجرايي ارشد بنگاه هاي بزرگ مي شوند.

جایگاه آموزش الکتروینکی در آموزش های مدیریتی:

آموزش الکترونیکی دارای یک تعریف بسیار ساده است. به این مفهوم که با استفاده از فناوری های الکترونیکی بتوان به منابع و محتوهای آموزشی توزیعی دسترسی داشت و همچنین امکان تعامل میان مدرسان و فراگیران را فراهم نمود.
سامانه کلاس مجازی یک سامانه بسیط آموزشی است. این سامانه جهت برگزاری کلاس های آموزشی بصورت آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد.
 با استفاده از سامانه کلاس مجازی امکان برقراری ارتباط دو طرفه یا چند طرفه وجود دارد. این سامانه علاوه بر امکان به اشتراک گذاشتن صدا و تصویر، شرایطی را فراهم می آورد که مدرس با فراگیران تعامل مناسبی داشته باشد.
سامانه کلاس مجازی به مدرس این امکان را می دهد که محتواهای آموزشی خود را در قالب فایل به اشتراک گذارد. علاوه بر آن مدرس می تواند با فراگیران خود بصورت گروهی و خصوصی گفتگو کند. راجع به موضوعات درسی نظرسنجی، توزیع کتب و جزوات و همچنین کتب الکترونیکی، درس افزار جلسات ضبط شده، اجرای آزمون و پیش آزمون، گفتگوی متنی برخط و .... را با تکیه بر الزامات استانداردایزو 29993 فراهم نماید.

اهداف و مخاطبان دوره DBA

◀️مخاطبان دوره DBA:

- مدیران و کارآفرینان کشور
- مديران ارشد و میانی سازمان ها و شرکت ها
- فارغ التحصيلان مقاطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي در رشته هاي مختلف (علوم انساني، فني و مهندسي، علوم پايه، هنر، معماری، پزشکي و غيره)

◀️اهداف دوره DBA:

🔴کسب دانش و اطلاعات تخصصي به روز در حوزه های نوین مدیریت و کسب و کار
🔴کسب مهارت اجرایی در حوزه های مدیریتی شامل: مدیریت استراتژیک، رهبری، کارآفرینی و ...
🔴کسب بينش و نگرش عميق در حوزه کسب و کار جهت راه اندازی کسب و کار جدید و یا توسعه و گسترش کسب و کارهای موجود
🔴پرورش اساتید برجسته که بتوانند در رشته های مدیریتی علی الخصوص MBA مشغول به فعالیت علمی-پژوهشی و تدریس شوند.

شرایط و ضوابط ورود به دوره DBA

 🔴داشتن مدرک کارشناسي ارشد از دانشگاه ها و مؤسسات آموزشي معتبر کشور و يا خارج از کشور مورد تأئيد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
  🔴 داشتن 6 تا 8 سال سابقه کار برای مقاطع کارشناسی ارشد و 3 تا 5 سال برای مقاطع دکتری
 🔴 موفقيت در آزمون ورودی (شامل اطلاعات عمومی مدیریت، زبان تخصصی و GMAT) و مصاحبه حضوری

📅تبصره 1: اولویت پذیرش با متقاضیانی است که دارای مدرک IELTS و یا TOFEL از مؤسسات آموزشی معتبر باشند.
📅تبصره 2: در صورت لزوم، دانشپذیران ملزم به سپری نمودن دوره فشرده زبان به مدت 10 جلسه می باشند

نحوه ی ارزیابی در طی دوره:

🔴در پايان هر درس در تاريخ هاي مشخص شده، از دانشپذيران آزمون به عمل مي آيد که نمره هر درس شامل (50 تا 70 درصد) نمره کتبي و (30 تا 50 درصد) نمره پروژه مي باشد.
🔴حداقل نمره قبولي در هر درس 12 مي باشد.
🔴حداکثر میزان غیبت مجاز در هر دوره 3 جلسه برای هر سرفصل می باشد.

                             مدت زمان و محتوی دوره DBA                                 

مدت زمان دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) دو سال(24 ماه) و در مجموع بیش از 430 ساعت می باشد. روزهای تشکیل کلاس چهارشنبه ی هر هفته از ساعت 14 الی 20 است.

سرفصل های دوره عالی DBA دانشگاه شهید بهشتی

نام درس

مدت زمان

مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی پیشرفته

30 ساعت

حسابداری مدیریت

30 ساعت

مدیریت بازاریابی پیشرفته

30 ساعت

مدیریت فناوری اطلاعات

30 ساعت

سمینار تخصصی برند سازی برای مدیران

6 ساعت

سمینار تخصصی مذاکره موفق

6 ساعت

آینده پژوهی و مدیریت استراتژیک پیشرفته

30 ساعت

مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی

30 ساعت

مديريت پروژه

24 ساعت

مدیریت زنجیره تأمین

24 ساعت

سمینار تخصصی حقوق تجارت

6 ساعت

سمینار تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری

6 ساعت

مهارت های رهبری، مديريت عملکرد و مربی گری کسب و کار

24 ساعت

مدیریت سرمایه گذاری، اقتصاد و بورس و اوراق بهادار

24 ساعت

مدیریت کیفیت

24 ساعت

روش تحقیق پیشرفته و آیین نگارش پروژه

30 ساعت

سمینار تخصصی رفتار مصرف کننده

6 ساعت

سمینار تخصصی قوانین بیمه و مالیات

6 ساعت

سمینار تخصصی تجارت الکترونیک

6 ساعت

ارائه و بررسی پروژه پژوهش محور

30 ساعت

✅شرایط اخذ گواهینامه دوره DBA

در پایان دوره و پس از ارائه پروژه پایانی و داشتن شرایط زیر، گواهینامه پایان دوره با عنوان DBA (مدیریت عالی کسب و کار) به دانشپذیران اعطا خواهد شد.
- در پايان هر درس در تاريخ هاي مشخص شده، از دانشپذيران آزمون به عمل مي آيد که نمره هر درس شامل (50 تا 70 درصد) نمره کتبي و (30 تا 50 درصد) نمره پروژه مي باشد.
- حداقل نمره قبولي در هر درس 12 مي باشد.
- حضور مستمر در دوره با احتساب میزان غیبت های مجاز (حداکثر میزان غیبت مجاز در هر دوره 3 جلسه برای هر سرفصل می باشد)
- رعایت کامل آیین نامه ها و ضوابط دانشگاه و همچنین آیین نامه و ضوابط مربوط به برگزاری دوره که قبلاً به روئیت و تأیید دانشپذیر رسیده است.
- تسويه حساب کامل مالی

هزینه دوره DBA و شرایط پرداخت:

شهريه دوره DBA (مدیریت عالی کسب و کار) مبلغ 24.000.000 تومان می باشد.
دانشپذيران مي توانند از شرايط اقساط (با تحویل چک) نیز استفاده نمايند:
🔴واریز مبلغ 5.000.000 تومان در ابتدای ثبت نام در صورت قبولی در آزمون ورودی و مصاحبه اولیه
🔴ارائه 5 فقره چک هر یک به مبلغ 3.800.000 تومان در فواصل 4 ماهه (شروع از ماه چهارم)
کلیه مبالغ می بایستی به حساب شماره 342282555 به نام دانشگاه شهید بهشتی نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه شهید بهشتی واریز گردد.

✴️​​​​​​​ضمنا این مرکز توانمندی خود را جهت برگزاری دوره های DBA به صورت اختصاصی برای سازمان ها و ارگان ها اعلام می دارد.  ​​​​​​​

☎️اطلاعات تماس
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ساعات 9 الی 12 و 13 الی 16 با شماره 22410486 و 22410487 و یا از طریق پیام رسان ها با شماره همراه 09037439780 (ارسال پیام) تماس حاصل فرمایید.
محل ثبت نام: تهران، ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، روبروی مسجد، مرکز آموزش های تخصصی دانشگاه شهید بهشتی، دپارتمان DBA

 

 

            ​​​​​​​     ​​​​​​​ ​​​​​​​  

 

 فرم ثبت نام دوره DBA
لطفاً جهت ثبت نام در آزمون ورودی دوره های DBA فرم زیر را تکمیل نموده و اسکن کارت ملی و عکس 4*3 خود را آپلود نمایید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، در ساعات اداری با شماره های 02122410486 و 02122410487 تماس حاصل فرمایید.

​​​​​​​

از دانشپذيران گرامي درخواست ميگردد، با مراجعه و انتخاب دوره آموزشی ثبت نام نموده، از  جدول فهرست واحد هاي درسي برخط مندرج در پایین صفحه جاری  ، و یا با کلیک بر دکمه ذیل وارد محیط کلاس مجازی شوند ، در صورتیکه برای ورود به کلاس و یا تایپ فارسی دچار مشکل می باشید ، از دسترسی ذیل(دکمه دریافت نرم افزارهای مورد نیاز کلاس مجازی)و توضیحات مربوطه بهره ببرید، توصیه می گردد به بخش دریافت نرم افزارهای مورد نیاز مراجعه و Adobe Connect  را نصب نمایند ،  مطالعه راهنمای کاربری سامانه مورد پیشنهاد است.

 

​​​​​​​​​​​​​​

برای ورود به محیط کلاس مجازی مورد نظر از "جدول فهرست واحد هاي درسي برخط ذیل" اقدام فرمائید
شماره تلفن اُمور  پشتیبانی سامانه ، و رفع ایراد:  09037439780
 
جدول فهرست و برنامه اجرای برخط واحد هاي درسي مديريت حرفه اي كسب و كارِDBA
 
کاربر گرامی ؛
با عنایت به استقرار نظام مدیریت یکپارچه آموزش بر اساس استاندارد ISO:29993 ، بدینوسیله امکان صحت صدور گواهینامه صادره مرکز آموزش های تخصصی مهیا گردیده است. اصالت مدارک گواهینامه های صادره ِ دانشپذیرانی که بر اساس آئین نامه آموزشی و انضباطی در دوره آموزشی ذیربط شرکت نموده، و پس از گذراندن آزمون و ارزیابی های آموزشی ایشان ، موفق به دریافت گواهینامه پایان دوره آموزشی گردیده اند، به شرح ذیل قابل بررسی میباشند:

 

لطفا ، جهت مطابقت صحت صدور گواهينامه آموزشي، از لينك ذيل استفاده فرمائيد ، براي اجراي اين فرايند شناسه 15 رقمي مندرجه گواهينامه را در كادر مربوطه وارد نمائيد تا صحت صدور بررسي شود

​​​​​​​درخواست صحت صدور صحت صدور گواهينامه هاي آموزشي

 

English Certification( Certificate Verification ):

Please noteEach participant that is issued with a PTC Training certificate that will have  certificate number which you will be able to copy details from .PTC certificates numbers are made up of one sections, each 15 digit in length. When entering the certificate number you will need to enter the 16 of digits PTC certification number 15 of digits PTC certification  number.please use below Button for PTC certificate verification.

​​​​​​​Certification Validity​​​​​​​

 

                  

 
 
 

Certification Validity:

Please note: Each participant that is issued with a PTC Training certificate that will have  certificate number which you will be able to copy details from .PTC certificates numbers are made up of one sections, each 15 digit in length. When entering the certificate number you will need to enter the 16 of digits PTC certification number 15 of digits PTC certification  number.please use below Button for PTC certificate verification

​​​​​​​

.